Darts / 【Harrows】IMPACT DART Steel 22g
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 51.0mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Maximum Diameter | 6.65mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Impact is a tungsten dart that delivers ultimate grip control and absolute confidence.
Precision machining for perfect balance and consistency.
The full-length grip, which combines a ring cut and shark cut, provides outstanding control and gives players absolute confidence, especially at the moment of deciding the game.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 51mm
Maximum diameter: 6.65mm
Barrel weight: 22g
Barrel match weight: ±0.05
Standard: Hard
Center of Gravity:Front
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
TARGET
PYRO GENERATION 10 MAX MITSUMASA HOSHINO MODEL 2BA 210426JPY 17,800 ( USD 113.25 )
-
SHADE
SHADEBAT Baseball CapJPY 4,000 ( USD 25.45 )
-
Harrows
CLIC Standard gradation Water Purple MediumJPY 660 ( USD 4.19 )
-
Joker Driver
HYBRID PG VIRGO PinkGoldJPY 13,240 ( USD 84.24 )
-
TRiNiDAD
SALDIVAR TYPE4 Eikichi Nakanishi Model 2BAJPY 11,999 ( USD 76.35 )
-
G's DARTS
gsd0006 Tungsten 90% TorpedoJPY 11,000 ( USD 69.98 )