Darts / 【COSMODARTS】Yoshihisa Baba v5 Yoshihisa Baba Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | COSMO DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 50.8mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.6mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Yoshihisa Baba, who continues to evolve, has released his fifth barrel!
The feature of this barrel is a design cut using the initials "Y" as a motif, as is customary.
The aggressive cut is designed to withstand even long matches, and the barrel embodies Baba's darts philosophy.
■Specifications
Material: 90% Tungsten
Overall length: 50.8mm
Maximum diameter: 6.6mm
Barrel weight: 22.0g
Standard: 2BA
Center of gravity: Center
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Yoshihisa Baba Model Items
-
Fit Flight
Yoshihisa BABA Model ver.2 Shape NaturalJPY 870 ( USD 5.46 )
-
COSMODARTS
Yoshihisa Baba v4 Yoshihisa Baba model SteelJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
Fit Flight AIR
Yoshihisa Baba Model shape clearJPY 970 ( USD 6.10 )
-
COSMODARTS
Bliss2 Yoshihisa Baba modelJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
Fit Flight Air
Yoshihisa BABA Model ver.2 Shape ClearJPY 970 ( USD 6.10 )
-
COSMODARTS
Yoshihisa Baba v5 Yoshihisa Baba Model 2BAJPY 17,600 ( USD 110.74 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )