Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINEI'LL V VIA YUKINA CHIBA MODEL 19g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , delta cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
VIA = The Road Taken
The I'LLL series has built up trust and a proven track record.
This is an extension of the I'LLL series, and should be called "the culmination" of the series.
The outline of the I'LL series has been inherited, and refined balance and stability have been combined.
This is a completed model that can be positioned without hesitation and thrown without hesitation.
This is a model that is a true evolution of the I'LL series and should be picked up by players who have been using I'LL until now.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 45.0mm
Maximum diameter: 7.6mm
Barrel weight: 19.0g
Standard: 2BA
Center of gravity: Center
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Yukina Chiba Model Items
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE I'LLⅢ+ Yukina Chiba Model 22gJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINEI'LL IV YUKINA CHIBA MODEL 20gJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE I'LL? Yukina Chiba Model 18.5gJPY 13,800 ( USD 86.94 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE I'LLⅢ+ Yukina Chiba Model 20gJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINEI'LL V REVA YUKINA CHIBA MODEL 17gJPY 16,800 ( USD 105.85 )
-
MIRARCH
Realign torpedo Yukina Chiba deviseJPY 12,800 ( USD 80.65 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )