Darts / 【TRiNiDAD】SANTANA Rika Okubo Model Steel
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | TRiNiDAD |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.0g |
| Maximum Diameter | 7.3mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The firm release feeling is not affected by grip tension.
Rika Okubo's first model, SANTANA.
A simple model with a standard torpedo shape and shark cuts on the front and back.
The main grip has a double ring and vertical cut to reduce grip slippage.
The taper of the grip makes it easy to push out and provides a firm release feel that is not affected by grip tension.
The barrel weighs 19.0g for the soft model and 20.0g for the steel model, making it easy for many players to handle, and it is a straightforward barrel with no peculiarities.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 42.0mm
Maximum diameter: 7.3mm
Barrel weight: 20.0g
Standard: Hard
Center of Gravity: Semi-Front
Set Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Color and size of accessory flights and tips may differ from those shown in the photos.
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )