Darts / 【Bull's Fighter】THE ONE-POSEIDON Choi Minseok Model SUPER DARTS 2025 CHAMPION EDITION 2BA 18.5g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | bull's fighter |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 43.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.3mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Based on the barrel design used by Choi Minseok in SUPER DARTS 2025, this special edition model has the gold color and black coating that symbolize victory, and has a sense of luxury and presence.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 43.0mm
Maximum diameter: 7.3mm
Barrel weight: 18.5g
Standard: 2BA
Center of gravity:Front
Set Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Tip x 6 (2 sets)
Model Items
-
Bull's Fighter
THE ONE-POSEIDON Choi Minseok Model SUPER DARTS 2025 CHAMPION EDITION 2BA 18.5gJPY 19,800 ( USD 125.98 )
-
【L-Flight】】PRO Choi Minseok Model ver.1 Shape KAMI MIX JPY 990 ( USD 6.29 )
-
Bull's Fighter
THE ONE-POSEIDON Choi Minseok Model 2BA 18.5gJPY 18,700 ( USD 118.98 )
-
Bull's Fighter
The One Seoul Choi Minseok Model Limited Edition 2BAJPY 15,950 ( USD 101.48 )
-
【L-Flight】】PRO Choi Minseok Model 2025 SUPER DARTS Champion Shape MIX JPY 990 ( USD 6.29 )
-
L-Style
KRYSTAL ONE Choi Minseok Model ver.1 Clear BlackJPY 3,960 ( USD 25.19 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )