Darts / 【Bull's Fighter】THE ONE-POSEIDON Choi Minseok Model 2BA 18.5g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | bull's fighter |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 43.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.3mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 158.35 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/14 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The new barrel of Choi Minseok, who has proven his skills on the world stage with his excellent results at SUPER DARTS 2024.
The grip area is a series of ring cut taper, wide ring, small wing cut and vertical cut, which gives different grip feeling depending on the grip area.
By gripping the strong cuts with the deepest part of the finger and gripping the fine cuts with the fingertips, you can control the darts with fine control while transmitting power to the darts.
Just like Choi Min-seok's style of play, this model has both power and accuracy.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 43.0mm
Maximum diameter: 7.3mm
Barrel weight: 18.5g
Standard: 2BA
Center of gravity:Front
Set Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Tip x 6 (2 sets)
Model Items
-
L-Style
KRYSTAL ONE Choi Minseok Model 2025 SUPER DARTS Champion BlueJPY 3,960 ( USD 25.00 )
-
【L-Flight】】PRO Choi Minseok Model ver.1 Shape Blue JPY 990 ( USD 6.24 )
-
【L-Flight】】PRO Choi Minseok Model ver.1 Shape KAMI MIX JPY 990 ( USD 6.24 )
-
【L-Flight】】PRO Choi Minseok Model 2025 SUPER DARTS Champion Shape MIX JPY 990 ( USD 6.24 )
-
Bull's Fighter
The One Seoul Choi Minseok Model Limited Edition 2BAJPY 15,950 ( USD 100.71 )
-
Bull's Fighter
The One Seoul Choi Minseok Model 2BAJPY 15,950 ( USD 100.71 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.29 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.25 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.31 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.14 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 111.14 )
-
SANGREAL
Bandiera Tomoya Tsumura Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 15,400 ( USD 97.25 )