Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE T S2 Ting Sun MODEL 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.3mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 156.65 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/8 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
2025HONG KONG TOUR LADIES annual champion.
Ting Sun's second model is now available!
A-FLOW "TS2" Ting Sun
The straight barrel is designed in the mid-range for stable release and straightness at a high level.
The main cut is an irregular double ring cut to achieve a balance between grip and release.
The rhythmical cut pattern produces a "solid ground contact feeling without over-catching," leading to smooth and highly reproducible throws.
Quietly, sharply, and aimlessly.
The TS2 is the embodiment of Ting Sun's style.
Specifications
Material: 95% tungsten
Overall length: 45.0mm
Maximum diameter: 6.3mm
Barrel weight: 18.0g
Standard: 2BA
Center of gravity: Center
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tips x 3 (1 set)
The package may differ from the picture. There is no change in product quality, specifications, or contents.
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 91.27 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 112.34 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.38 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.44 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 105.32 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 98.30 )
Recently checked items
-
Pterafactory×S4 Dartsboard keychain drunk panda JPY 550 ( USD 3.50 )
-
DYNASTY
KATANA ORTEGA2.2 Nobuhiro Yamamoto model No.5JPY 19,800 ( USD 126.39 )
-
Harrows
HM GRIP QUICK POINT Silver 35mmJPY 2,300 ( USD 14.67 )
-
SHADE
TOWEL HOLDER BlueJPY 1,200 ( USD 7.65 )
-
Harrows
CARBON ST Medium PurpleJPY 1,760 ( USD 11.23 )
-
L-shaft
L Shaft ["Carbon"] fls3011 ["Straight"] []JPY 2,200 ( USD 14.03 )