Darts / 【DMC×888】Stainless Sabre Acute
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DMC 888 |
| Materials | Stainless |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 38.5mm |
| Weight (barrel Only) | 8.5g |
| Standard | 4BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Masumi Chino Model Items
-
DMC
Sabre MASUMI SP Ver.2 Black Limited Masumi Chino model acuteJPY 35,200 ( USD 221.78 )
-
L-Style
KRYSTAL ONE Masumi Chino model ver.1 YelowJPY 3,600 ( USD 22.68 )
-
DMC
BATRAS Sabre PartsW REAR 21.4sJPY 6,600 ( USD 41.58 )
-
DMC
Sabre Masumi Zero Masumi Chino model SteelJPY 35,200 ( USD 221.78 )
-
DMC
Sabre Masumi Zero Masumi Chino model 2BAJPY 35,200 ( USD 221.78 )
-
DMC
Sabre STEEL 21g NEWJPY 35,200 ( USD 221.78 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )