Darts / 【TRIPLEIGHT】AGE Reprinted edition
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TRIPLEIGHT |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 37.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.1mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Yuji Eguchi Model Items
-
G's DARTS
gsd0103 Tungsten 90% TorpedoJPY 12,731 ( USD 80.21 )
-
G's DARTS
MARVELOUS 5 Yuuya Eguchi ModelJPY 12,800 ( USD 80.65 )
-
G's DARTS
MARVELOUS3S Yuuya Eguchi ModelJPY 12,731 ( USD 80.21 )
-
G's DARTS
MARVELOUS3 Yuuya Eguchi ModelJPY 12,731 ( USD 80.21 )
-
G's DARTS
MARVELOUS 4 Extra Yuuya Eguchi ModelJPY 12,731 ( USD 80.21 )
-
G's DARTS
MARVELOUS IV Yuji Eguchi Model STEELJPY 10,800 ( USD 68.04 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.10 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.79 )