Darts / 【harrows】assassin85% 16g K
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Tungsten 85% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Diamond Cut , Mulch Cut |
| Length | 36.0mm |
| Weight (barrel Only) | 13.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
The conventional Assassin series has been renewed with 85% tungsten!
This is the entry model of tungsten darts.
This model is Torpedo.
assassin 16g K
Length: 36.00mm
Maximum diameter: 7.0mm
Weight: approx. 13.5g
Accessories
Hologram flights
Anodised aluminium shafts
2BA tips
Slimpack case
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
L-Style L-Shaft Straight Rock Gradation Clear X Orange 190 JPY 1,020 ( USD 6.49 )
-
DMC×888
Stainless MaverickJPY 2,852 ( USD 18.13 )
-
Doron
RECOVERY ARM LJPY 5,060 ( USD 32.18 )
-
Fit
["Carbon"] fis6222 ["Slim"] ["Spin"]JPY 4,169 ( USD 26.52 )
-
Fit
["Carbon"] fis6001 ["Slim"] [] WhiteJPY 3,872 ( USD 24.62 )