Darts / 【harrows】black arrow K 18g
( 3 )
SPEC
| Category | Soft-tip Darts(brass) |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Brass |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Diamond Cut , Mulch Cut |
| Length | 51.9mm |
| Weight (barrel Only) | 16.1g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 8.2mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
These darts have a very austere black barrel.
All three types are basic barrels, so we recommend these models for beginners who are thinking of starting darts in the future.
Remarks
V-Wing flights
Anodised aluminium shafts
2BA tips
Slimpack case
Japan Review
3.67
3 Reviews
|
|
1 |
|
|
0 |
|
|
2 |
|
|
0 |
|
|
0 |
2012-03-04
I'd recommend this product to any beginner because it's inexpensive and has a cool design!
0 people found this helpful
2012-03-06
The first barrel I bought with my own money.
0 people found this helpful
2012-03-09
I think this barrel is very easy to use even for beginners.
0 people found this helpful
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )