Darts / 【harrows】ICE 90% Snow 18g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 40.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Snow 18g
Model used by Shingo Enomata, the first Japanese Harrows player.
By setting the depressed area wider, a very comfortable grip can be expected.
In addition, the shape of this model allows it to fly well with both push and swing types.
Specifications
Material: 90% tungsten
Length: 40mm
Maximum diameter: 7.0mm
Weight: 16.0g
Contents
Barrel x 3
Flight x 3
Shaft x 3
Tips x 3
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
harrows
ICE ZERO 18gJPY 6,820 ( USD 43.39 )
-
L-Flight
flf2801 RocketJPY 786 ( USD 4.99 )
-
L-Flight
flf1204 StandardJPY 712 ( USD 4.53 )
-
L-Style L-Shaft Straight Rock Gradation Clear X Orange 190 JPY 1,020 ( USD 6.49 )
-
DMC×888
Stainless MaverickJPY 2,852 ( USD 18.13 )
-
Doron
RECOVERY ARM LJPY 5,060 ( USD 32.18 )
