Darts / 【MONSTER】GHOST2 Remake
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | MONSTER |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Mulch Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.2g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Tsuneki Zaha Model Items
-
DYNASTY
A-FLOW"Z 80"ZAHA TSUNEKI ModelJPY 8,479 ( USD 53.40 )
-
MONSTER
GHOST II Tsuneki Zaha Model Gold STEELJPY 12,100 ( USD 76.19 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE CT TYPE "Z" Tsuneki Zaha MODEL 2BAJPY 15,800 ( USD 99.50 )
-
MONSTER
GHOST2 RemakeJPY 10,695 ( USD 67.35 )
-
MONSTER
Tungsten 97% GHOST DLC 2BA 21gJPY 17,111 ( USD 107.76 )
-
MONSTER
GHOST VI Tsuneki Zaha Model No.5JPY 12,100 ( USD 76.19 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )