Darts / 【COSMO DARTS】DRAGON
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | COSMO DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 43.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.8mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
NIGHITMARE Model Items
-
Fit Flight Air
fif5181 StandardJPY 990 ( USD 6.29 )
-
Fit Flight Air
fif5182 ShapeJPY 990 ( USD 6.29 )
-
MONSTER
NIGHTMARE Rob Heckman Model STEEL 22gJPY 11,000 ( USD 69.98 )
-
MONSTER
NIGHTMARE Rob Heckman Model 2BA 18gJPY 10,695 ( USD 68.04 )
-
Fit
fis0461 ["Normal"] ["Spin"]JPY 660 ( USD 4.19 )
-
Fit Flight
fif3531 ShapeJPY 660 ( USD 4.19 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
Edge Sports
eds0201JPY 503 ( USD 3.20 )
-
ULTIMA DARTS
uls0054 ShortJPY 293 ( USD 1.85 )
-
Joker Driver
NEXUS15 GAMBLER Scuderia FrontJPY 44,000 ( USD 279.96 )
-
Joker Driver
HYBRID PG PISCES PinkGoldJPY 13,240 ( USD 84.24 )
-
ULTIMA DARTS
Tip Case ula1002 RedJPY 1,324 ( USD 8.42 )
-
L-Flight
flf2710 ShapeJPY 911 ( USD 5.79 )