Darts / 【unicorn】BULLET Phil Taylor 16g No3226
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | unicorn |
| Materials | Stainless |
| Shape | Straight |
| Cut | Double Ring Cut |
| Length | 48.5mm |
| Weight (barrel Only) | 13.8g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 8.1mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
PHIL TAYLOR Model Items
-
TARGET
POWER-BOLT STEEL 24g 200290JPY 2,000 ( USD 12.58 )
-
TARGET
POWER-9FIVE PHIL TAYLOR'S GEN-2 ORIGINAL 2BA 18g 200135JPY 16,500 ( USD 103.82 )
-
TARGET
POWER-BOLT STEEL 22g 200280JPY 2,000 ( USD 12.58 )
-
TARGET
POWER INK FLIGHT & SHAFT KIT Medium 3set 420009JPY 1,780 ( USD 11.19 )
-
TARGET
POWER INK FLIGHT & SHAFT KIT Short 3set 420007JPY 1,780 ( USD 11.19 )
-
TARGET
POWER-8ZERO BLACK TITANIUM straight 2BA 19g 200245JPY 8,800 ( USD 55.37 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
Recently checked items
-
TARGET
POWER G7 PRO.ULTRA VAPOR 335590JPY 398 ( USD 2.49 )
-
TARGET
POWER-9ZERO Straight STEEL 22g 200150JPY 10,695 ( USD 67.29 )
-
one80
The Ocelot ver.2 Ed Chambers Model 2BA 20gJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
unicorn
Phil Taylor model Phase 2 Purist Gold No.3006JPY 10,057 ( USD 63.28 )
-
TARGET
COOL PLAY COLLARLESS SHIRT PHIL TAYLOR Model XL 150411JPY 7,700 ( USD 48.45 )
-
TARGET
BRASS POWER SILVERLIGHT PHIL TAYLOR STEEL 21g R 200249JPY 1,936 ( USD 12.17 )