Darts / 【DYNASTY】A-FLOW PLATINUM LINE TINK
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Micro Cut , Mulch Cut |
| Length | 39.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Reina IEMA Produce Model
The two-stage radius on the front of the barrel is designed to improve the fit of the fingertips and make grooving easier.
The outline has a torpedo shape for a perfect grip position, and the barrel is shaped towards the back for a smooth dart release.
The fine pitch and delicate cut of the barrel allows the dart to "fit in the hand" and "leave the hand smoothly", and also reduces horizontal displacement.
Two types are available: the standard type without coating and the pink gold type with a vivid coating.
Specifications
Material : Tungsten 95
Length : 39.0mm
Maximum diameter : 7.6mm
Weight : 17.0g (barrel only)
Set Contents
Shaft : LARO 260
Tip : LIP POINT
Flight : Dee.flight with A-FLOW logo
Rene Kema Model Items
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )