Darts / 【MONSTER】HELIOS2 Gordon Dixon Model STEEL 22g
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | MONSTER |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Wing Cut , Spiral Cut , Mulch Cut |
| Length | 48.5mm |
| Weight (barrel Only) | 20.4g |
| Maximum Diameter | 6.6mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
"HELIOS II" ( HELIOS )
American player, Gordon Dixon player model
You can choose a wide range of grip point by giving different shape of shark cut from the center to the rear according to the barrel shape.
HELIOS II STEEL 22g
Barrel weight: 20.4g
Barrel diameter: 6.6mm
Barrel length:48.5mm
GORDON DIXON Model Items
-
MONSTER
HELIOS III GORDON DIXON Model 2BAJPY 12,018 ( USD 76.47 )
-
MONSTER
HELIOS 2BAJPY 11,000 ( USD 69.98 )
-
MONSTER
HELIOS STEEL 22gJPY 11,000 ( USD 69.98 )
-
MONSTER
HELIOS2 Gordon Dixon Model STEEL 22gJPY 11,000 ( USD 69.98 )
-
MONSTER
HELIOS III GORDON DIXON Model STEELJPY 12,100 ( USD 76.98 )
-
MONSTER
HELIOS2 Gordon Dixon Model 2BAJPY 10,695 ( USD 68.04 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
infinity Balance
insole 22.0 - 25.0cmJPY 7,130 ( USD 45.36 )
-
CAMEO
STREAM NEO BleuJPY 3,290 ( USD 20.93 )
-
Harrows
AURA 95% A2 STEEL 22gJPY 13,200 ( USD 83.98 )
-
CAMEO
DRESS SLEEVE CAMO BLACK×BLUEJPY 2,017 ( USD 12.82 )
-
DYNASTY×FlightL
Park Hyunchul ver.3 Teardrop RedJPY 764 ( USD 4.86 )
-
JOKERDRIVER
-ZERO- DIO Polish Mid RearJPY 79,200 ( USD 503.94 )