Darts / 【DMC】Maverick STEEL 23g
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | DMC |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 23.0g |
| Maximum Diameter | 7.3mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
TARGET
SCOPE 03 SWISS POINT 25g 190339JPY 11,999 ( USD 76.35 )
-
MONSTER
LEVERET No.5JPY 11,000 ( USD 69.98 )
-
UNICORN
Maestro Premier Natural GARY ANDERSON Model Phase 1 STEEL 22g No.10392JPY 12,223 ( USD 77.77 )
-
Harrows
has2112JPY 770 ( USD 4.89 )
-
SHOWTIME DARTS
DESTINY S/T Steel 22gJPY 9,075 ( USD 57.73 )
-
CONDOR
IVAN SHEN Model Rising Bird small short blackJPY 1,300 ( USD 8.27 )