Darts / 【Winmau】MERVYN KING 90% TUNGSTEN PVD 18g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | WINMAU |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 43.2mm |
| Weight (barrel Only) | 15.7g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.4mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
MERVYN KING Model Items
-
Winmau
MERVYN KING 90% TUNGSTEN PVD 26gJPY 8,963 ( USD 56.40 )
-
Winmau
MERVYN KING 90% TUNGSTEN PVD 24gJPY 8,963 ( USD 56.40 )
-
Winmau
MERVYN KING 90% TUNGSTEN PVD 22gJPY 8,963 ( USD 56.40 )
-
Winmau
MERVYN KING 90% TUNGSTEN PVD 22gJPY 9,675 ( USD 60.88 )
-
Winmau
MERVYN KING 90% TUNGSTEN PVD 24g No.1056JPY 9,675 ( USD 60.88 )
-
Winmau
MERVYN KING 90% TUNGSTEN PVD 18gJPY 8,963 ( USD 56.40 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )