Darts / 【MONSTER】THE COBRA II Jelle Klaasen Model Gold 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | MONSTER |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
THE COBRA II
The second model of PDC top player "Yaraklasen", THE COBRA II will be released.
The COBRA II is the second model from top PDC player Yara Classen.
A more tapered front portion of the dart makes it easier to aim at the target. I like both the shape and feel of the darts."
Please experience the world's top level barrel, THE COBRA II, which allows for a stable release regardless of hand conditions.
THE COBRA II 2BA 18g
Material: 90% Tungsten
Barrel weight: 16.5g
Barrel diameter: 7.4mm
Barrel length: 42.0mm
Contents
Barrel x 3
Flight x 3
Shaft x 3
Tips x 3
Jelle Klaasen Model Items
-
UNICORN
NOIR 97% TUNGSTEN JELLE KLAASEN 24G No.27832JPY 16,093 ( USD 101.39 )
-
UNICORN
NOIR 90% TUNGSTEN JELLE KLAASEN 20G No.23805JPY 16,093 ( USD 101.39 )
-
one80
Jelle Klaasen Model 80 Steel 24gJPY 9,000 ( USD 56.70 )
-
one80
Jelle Klaasen Model 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
one80
Jelle Klaasen Model 80 Steel 22gJPY 9,000 ( USD 56.70 )
-
one80
Jelle Klaasen Model 80 2BA 19gJPY 9,000 ( USD 56.70 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.10 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.79 )
Recently checked items
-
TARGET
SHARD ULTRA CROME FLIGHT STANDARD EMERALD 332920JPY 300 ( USD 1.89 )
-
TARGET
RVB G3 PRO.ULTRA Standard 335350JPY 398 ( USD 2.50 )
-
TARGET
POWER G4 PRO.ULTRA TEN-X 335120JPY 398 ( USD 2.50 )
-
TARGET
VISION ULTRA FLIGHT KYTE SIERRA BLUE 332740JPY 357 ( USD 2.24 )
-
TARGET
VISION ULTRA GHOST FLIGHT POWER G5 TEN-X 333970JPY 357 ( USD 2.24 )