Darts / 【Harrows】DUZZA GLEN DURRANT 90% 26gR STEEL
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 26.0g |
| Maximum Diameter | 6.6mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Glenn Durant
Winner of the historic World Championship, BDO World Champion 2017.
He has also won numerous tournaments, including the World and European Cups, and is a three-time Six Nations and four-time British International Champion.
DUZZA GLEN DURRANT 90% 26gR STEEL
The barrel is straight with ring cuts all over the barrel, simple but sophisticated to compete in the world.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length:50.0mm
Maximum Diameter:6.6mm
Weight:26g
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
GLEN DURRANT Model Items
-
TARGET
GLEN DURRANT model steel 26g 190028JPY 10,000 ( USD 62.97 )
-
Harrows
DUZZA GLEN DURRANT 90% 26gR STEELJPY 7,700 ( USD 48.48 )
-
TARGET
GLEN DURRANT model steel 22g 190026JPY 10,000 ( USD 62.97 )
-
TARGET
GLEN DURRANT model 18g 2BA 210012JPY 10,000 ( USD 62.97 )
-
TARGET
GLEN DURRANT MODEL 80 Steel 23g 190107JPY 7,599 ( USD 47.86 )
-
TARGET
GLEN DURRANT MODEL 80 2BA 20g 210093JPY 7,599 ( USD 47.86 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )