Darts / 【MONSTER】OGRE III V4 Morihiro Hashimoto Model 2BA 22g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | MONSTER |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Spiral Cut , Mulch Cut |
| Length | 43.5mm |
| Weight (barrel Only) | 20.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Morihiro Hashimoto Model Items
-
MONSTER
OGREJPY 10,695 ( USD 67.38 )
-
MONSTER
OGRE VII Morihiro Hashimoto Model STEEL 22gJPY 12,018 ( USD 75.72 )
-
MONSTER
OGRE VII Morihiro Hashimoto Model 2BA 18gJPY 12,018 ( USD 75.72 )
-
MONSTER
OGRE VI Morihiro Hashimoto Model 2BA 18gJPY 12,018 ( USD 75.72 )
-
MONSTER
OGRE III V4 Morihiro Hashimoto Model 2BA 18gJPY 16,296 ( USD 102.67 )
-
MONSTER
mod1092 Tungsten 90%超過 TorpedoJPY 16,762 ( USD 105.61 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )