Darts / 【MONSTER】OGRE VI Morihiro Hashimoto Model 2BA 18g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | MONSTER |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Wing Cut , Steer cut( Step cut ) , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.6mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Morihiro Hashimoto Model Items
-
MONSTER
OGRE 3 STEELJPY 10,695 ( USD 67.29 )
-
MONSTER
OGRE VII Morihiro Hashimoto Model STEEL 22gJPY 12,018 ( USD 75.62 )
-
MONSTER
OGRE III V4 Morihiro Hashimoto Model No.5 22gJPY 16,296 ( USD 102.54 )
-
MONSTER
OGRE 3 SLEEKJPY 10,695 ( USD 67.29 )
-
MONSTER
OGRE VI Morihiro Hashimoto Model 2BA 18gJPY 12,018 ( USD 75.62 )
-
MONSTER
mod1091 Tungsten 90%超過 TorpedoJPY 16,762 ( USD 105.47 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )