Darts / 【GRRM】POSEIDON Foxy 45 Miku Suzuki Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Green Room |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Multifaceted Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
This is the model used by JAPAN LADIES 2016 Year Champion, Mirai Suzuki.
Based on the Imperial, the main part of the cut is newly adopted "Octagon Cut".
It has a novel grip feeling that has never been seen before and produces even better flight and high durability.
Two models with different outlines and weights are released at the same time to accommodate different grip types.
Foxy 45
Material: Tungsten90
Overall length: 45.0mm
Maximum Diameter:7.0mm
Weight:19.0g
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Mikuru Suzuki Model Items
-
TARGET
THE MIRACLE GENERATION 7 MIKURU SUZUKI Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210491JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
L-Flight
PRO Mikuru Suzuki Model ver.6 typeA shape KAMI MIXJPY 990 ( USD 6.29 )
-
TARGET
THE MIRACLE GENERATION 6 MIKURU SUZUKI Model 2BA S-DARTS Limited 210425JPY 15,800 ( USD 100.52 )
-
TARGET
TEAM PRO MIKURU SUZUKI BRASS 2BA 18g 180063JPY 3,199 ( USD 20.35 )
-
L-Flight
EZ Mikuru Suzuki Model ver.6 typeA Standard MIXJPY 990 ( USD 6.29 )
-
L-Flight
PRO Mikuru Suzuki Model ver.3 shape KAMI Gun MetallicJPY 990 ( USD 6.29 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )