Darts / 【MONSTER】THE COBRA III JELLE KLAASEN Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | MONSTER |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Jelle Klaasen Model Items
-
UNICORN
NOIR 97% TUNGSTEN JELLE KLAASEN 24G No.27832JPY 16,093 ( USD 101.39 )
-
UNICORN
NOIR 90% TUNGSTEN JELLE KLAASEN 20G No.23805JPY 16,093 ( USD 101.39 )
-
one80
Jelle Klaasen Model 80 Steel 24gJPY 9,000 ( USD 56.70 )
-
one80
Jelle Klaasen Model 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
one80
Jelle Klaasen Model 80 Steel 22gJPY 9,000 ( USD 56.70 )
-
one80
Jelle Klaasen Model 80 2BA 19gJPY 9,000 ( USD 56.70 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )