Darts / 【G's DARTS】DELSOL Tomoya Tsumura Model STEEL
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | G's DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Triple ring cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 22.5g |
| Maximum Diameter | 6.8mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
DELSOL STEEL
Tomoya Tsumura model.
DELSOL STEEL is refined as a steel model from DELSOL soft model.
The outline and weight of the STEEL model have been changed, and it has become a practical specification.
[Specs]
Material: 90% tungsten
Overall length:45.0mm
Maximum diameter:6.8mm
Barrel weight:22.5g(including point)
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tomoya Tsumura Model Items
-
GRRM
BINGINSJPY 10,695 ( USD 68.04 )
-
L-Flight
EZ Tomoya Tsumura Model 2023 CHAMPION Shape MIXJPY 990 ( USD 6.29 )
-
L-Flight
EZ Tomoya Tsumura Model 2023 CHAMPION Standard BlackJPY 990 ( USD 6.29 )
-
L-Flight
PRO Tomoya Tsumura Model 2023 CHAMPION Shape MIXJPY 990 ( USD 6.29 )
-
GRRM
BINGINS Black LimitedJPY 13,240 ( USD 84.24 )
-
G's DARTS
DELSOL Tomoya Tsumura Model STEELJPY 10,800 ( USD 68.71 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )