Darts / 【SANGREAL】Bandiera Tomoya Tsumura Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | sangrial |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Triple ring cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 46.0mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
An imposing silhouette with a deep texture.
SANGREAL Tomoya Tsumura's signature model was born.
The name is "Bandiera.
The triple ring cut engraved on the beautiful tapered line brings a sense of stability to the fingertips.
The knurled cut in the front is designed to fit naturally to the finger, sharpening the sense of aiming.
The 46mm x ideal tapered line and 22g heavy weight, which Tsumura has long been particular about, allow the arrow to fly with ease even at light slow speeds,
The arrow's trajectory is powerful.
- Every time you grip it, it raises a flag in your heart. The pride and fighting spirit that reside in the hand. That is Bandiera.
Specifications
Material: 90% tungsten
Total length:46.0mm
Maximum diameter:7.0mm
Barrel weight: 22g
Standard: 2BA
Center of gravity: Front
Set Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
SANGREAL original clear card is included in each package. (Total 5 kinds)
Tomoya Tsumura Model Items
-
GRRM
BINGINSJPY 10,695 ( USD 68.04 )
-
L-Flight
EZ Tomoya Tsumura Model 2023 CHAMPION Shape MIXJPY 990 ( USD 6.29 )
-
L-Flight
EZ Tomoya Tsumura Model 2023 CHAMPION Standard BlackJPY 990 ( USD 6.29 )
-
L-Flight
PRO Tomoya Tsumura Model 2023 CHAMPION Shape MIXJPY 990 ( USD 6.29 )
-
GRRM
BINGINS Black LimitedJPY 13,240 ( USD 84.24 )
-
G's DARTS
DELSOL Tomoya Tsumura Model STEELJPY 10,800 ( USD 68.71 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
S4
NIRAIKANAI2 2BAJPY 15,400 ( USD 97.98 )
-
JOKERDRIVER
INSPIRE CRYSTAL BENNINGTONJPY 40,700 ( USD 258.96 )
-
TRiNiDAD
COTTO TYPE2 Takayuki Masatsu Model 2BAJPY 11,999 ( USD 76.35 )
-
Harrows
hcs0002 ["Slim"] WhiteJPY 660 ( USD 4.19 )
-
TRIPLEIGHT
JAM2 Kaori Sagawa ModelJPY 12,800 ( USD 81.44 )
-
TARGET
ENDEAVOUR MAC KASUMI SATO Model 2BA 210403JPY 16,800 ( USD 106.89 )