Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE"EL DORADO II"KANEKO KENTA MODEL 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Shark Cut , Micro Cut , Steer cut( Step cut ) , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Kenta Kaneko Model Items
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE EL DORADO6 KANEKO KENTA MODELJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE "EL DORADO" KANEKO KENTA MODEL No.5JPY 9,799 ( USD 61.74 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE EL DORADO5 KANEKO KENTA MODELJPY 14,300 ( USD 90.10 )
-
L-Flight
PRO Kenta Kaneko Model ver.1 teardrop MIXJPY 880 ( USD 5.54 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE EL DORADO5 Beyond KANEKO KENTA MODELJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
L-Flight×DYNASTY
PPRO Kenta Kaneko Model Shape MIXJPY 850 ( USD 5.35 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )