Darts / 【TRIPLEIGHT】GERODI Taichi Tabuchi Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TRIPLEIGHT |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , delta cut , Wave cut ( Scalloped cut,Ripple cut ) , Mulch Cut |
| Length | 43.5mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The long 43.5mm barrel was designed to have the unique arrow pressure of a long barrel.
The main cut is designed to be durable and durable, and the DLC coating is applied to the entire barrel.
The large ripple cut at the back of the barrel does not overload the barrel, and the thicker bore and taper angle make it easier to throw for those who grip the back of the barrel than expected.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Overall length: 43.5mm
Maximum Diameter:7.0mm
Barrel Weight:18.0g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Dee. flight with TRIPLEIGHT logo x 3 (1 set)
LARO Shaft x 3 (1 set)
Premium Lippoint tip x 3 (1 set)
Taichi Tabuchi Model Items
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )