Darts / 【JOKER DRIVER】EXTREME OUKA 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | JOKER DRIVER |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 44.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
~NEXT STAGE
The legendary barrel that influenced so many players and created so many derivative barrels has evolved to a new level.
This time, the straight part of the barrel has been moved to the front (tip side) to widen the grip area and to accommodate a slightly forward grip.
Although the size is different, the simplicity of only adopting the ring cut is a complete professional specification.
The 44mm is also one of the first features in this series.
The length of the cut part is about 23.5mm.
Specifications
Material: 95% tungsten
Total length:44.0mm
Maximum diameter:7.6mm
Barrel weight:19g
Center of Gravity:Center
Standard:2BA
The color of the package and the specifications of the accessories are subject to change without notice.
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Zero - ZERO - Flight x 3 (1 set)
Zero -ZERO- Shaft x 3 (1 set)
Tips x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
Harrows
SUPER GRIP SHAFT DarkPurpleJPY 770 ( USD 4.89 )
-
Zaoral
Recovery α band Navy/Silver 17JPY 11,000 ( USD 69.98 )
-
Harrows
PRIMA DART CASE AQUAJPY 6,600 ( USD 41.98 )
-
SHADE
Haruki Muramatsu COLLABO T-shirt 2022 White MJPY 4,000 ( USD 25.45 )
-
CAMEO
Multi Case caa1741 BlackJPY 4,074 ( USD 25.91 )
-
L-Flight
flf3404 ShapeJPY 906 ( USD 5.76 )