Darts / 【UNICORN】PURIST PHASE 2 PDL - GOLD 90% JHON LOWE STEEL 21g No.27348
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | unicorn |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 35.3mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Maximum Diameter | 7.9mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
[John Lowe].
Born in 1945, right-handed thrower, founder of the PDC and one of the key figures in elevating darts to the huge spectator sport it is today.
In 1984, he became the first player in the world to achieve a nine-dart finish in a televised match.
He has won the World Championship in 1979, 1987 and 1993.
Specifications
Material: 90% tungsten
Length:35.3mm
Maximum diameter:7.9mm
Barrel Weight:21g
Standard:Hard
Contents
Barrel×3(1set)
Purist Wallet
JOHN LOWE Model Items
-
unicorn
World Champion John Lowe 18g 4046JPY 9,324 ( USD 59.32 )
-
UNICORN
WolrdChampion JHON LOWE STEEL 23g No.10163JPY 12,223 ( USD 77.77 )
-
unicorn
HERO GOLDEN JohnLowe 20g No3083JPY 11,314 ( USD 71.98 )
-
UNICORN
WolrdChampion JHON LOWE STEEL 21g No.10162JPY 12,223 ( USD 77.77 )
-
unicorn
Silver Star John Lowe 20g No3213JPY 5,029 ( USD 31.99 )
-
unicorn
Silver Star John Lowe 16g No3211JPY 5,029 ( USD 31.99 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )