Darts / 【COSMODARTS】GoldFinger 2 “Auric” Edition Harith Lim Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | COSMO DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Spiral Cut , Mulch Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Harith Lim's signature model "GoldFinger 2" with TiN coating is now available in limited quantities.
The GoldFinger 2 "Auric" Edition comes with an autographed darts live card as a special bonus.
The serial number engraved on the barrel is random.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length:42.0mm
Maximum Diameter:7.2mm
Barrel Weight:16.5g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Harith Lim Model Items
-
TARGET
PRIME SERIES HOT SHOT GENERATION 3 HARITH LIM MODEL SWISS POINT 23g 191045JPY 22,800 ( USD 143.47 )
-
COSMODARTS
GoldFinger 3 Harith Lim Model SteelJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
TARGET
PRIME SERIES HOT SHOT GENERATION 3 HARITH LIM MODEL SWISS POINT 25g 191046JPY 22,800 ( USD 143.47 )
-
COSMODARTS
GoldFinger Harith Lim ModelJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
COSMODARTS
GoldFinger2 Harith Lim Model SteelJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
TARGET
PRIME SERIES HOT SHOT HARITH LIM Model 2BA 210364JPY 15,000 ( USD 94.39 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )