Darts / 【Harrows】WOLFRAM INFINITY 97% TUNGSTEN 2BA 20gR
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Tungsten 97% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Triple ring cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 47.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.6mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The second generation of the world's most popular barrel is now available for the first time in 6 years.
Inheriting 97% tungsten, the slim shape and tapered cut is the same as 6 years ago.
The taper cut provides a stable release that can be used by beginners to advanced players.
This model comes in two colors, titanium black coating and red metallic coating.
WOLFRAM INFINITY 97% 20gR
Specifications
Material: 97% Tungsten
Length:47.0mm
Maximum Diameter:6.6mm
Barrel Weight:18.5g
Standard:2BA
Barrel Match Weight:±0.05g
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 6 (2 sets)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )