Darts / 【Harrows】WOLFRAM INFINITY 97% TUNGSTEN 21gR STEELTIP
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Tungsten 97% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Triple ring cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Maximum Diameter | 6.4mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The second generation of the world's most popular barrel is now available for the first time in 6 years.
Inheriting 97% tungsten, the slim shape and tapered cut is the same as 6 years ago.
The taper cut provides a stable release that can be used by beginners to advanced players.
This model comes in two colors, titanium black coating and red metallic coating.
WOLFRAM INFINITY 97% 21gR STEELTIP
Specifications
Material: 97% Tungsten
Length:50.0mm
Maximum Diameter:6.4mm
Barrel Weight:21g
Standard:Hard
Barrel Match Weight:±0.05g
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Hard point x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
MONSTER
OGRE4 STEELJPY 10,695 ( USD 68.04 )
-
Harrows
OPUS Steel 23gJPY 33,000 ( USD 209.96 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE EL DORADO6.6 KANEKO KENTA MODELJPY 15,800 ( USD 100.52 )
-
SHADE
Haruki Muramatsu COLLABO T-shirt 2022 Yellow MJPY 4,000 ( USD 25.45 )
-
Harrows
AURA 95% A2 STEEL 23gJPY 13,178 ( USD 83.84 )
-
Green Room
grd0007 Tungsten 90% TorpedoJPY 10,267 ( USD 65.32 )