Darts / 【DMC】Sabre Sunny SP Mitsuhiko Tatsunami Model Silver
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DMC |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Shark Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
Expected at JPY 156.65 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/8 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
This barrel will be released specially for Mitsuhiko Ryuha when he finishes 3rd place or higher.
Based on DMC's famous Sabre.
This barrel is based on DMC's famous Saber, but with a new cut on the rear part.
In addition, by extending the total length by 1mm.
I realized the grip just right without the hand is too much.
It is recommended for those with large hands and wide gripping points.
Specifications
Material: 90% tungsten
Total length:42.0mm
Maximum diameter:7.2mm
Barrel Weight:16.5g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Mitsuhiko Tatsunami Model Items
-
DMC
Sabre Sunny SP2 Mitsuhiko Tatsunami Model Bronze 2BAJPY 17,600 ( USD 112.34 )
-
【L-Flight】】EZ Mitsuhiko Tatsunami Model ver.2 Shape MIX JPY 990 ( USD 6.31 )
-
DMC
Sabre Sunny SP3 Mitsuhiko Tatsunami Model Silver 2BAJPY 16,500 ( USD 105.32 )
-
DMC
Sabre Sunny SP2 Mitsuhiko Tatsunami Model Black 2BAJPY 17,600 ( USD 112.34 )
-
SHADE
PLAYER Face Towel 2025 Mitsuhiko TatsunamiJPY 3,000 ( USD 19.15 )
-
DMC
Sabre Sunny SP2 Mitsuhiko Tatsunami Model Gold SteelJPY 17,600 ( USD 112.34 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 91.27 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 112.34 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.38 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.44 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 105.32 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 98.30 )