Darts / 【DMC】Sidewinder 2 Benjamin Dersch W90%
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DMC |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 51.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.3mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Benjamin Darsch Model Items
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )
Recently checked items
-
MONSTER
THE WORKS CHASER 2BA 18gJPY 6,600 ( USD 41.86 )
-
L-Flight
flf6111 ShapeJPY 820 ( USD 5.20 )
-
DMC
UNITE SPECTER Bronze LimitedJPY 15,400 ( USD 97.70 )
-
TARGET
TARGET LOGO T-SHIRT 2017 Slim Red XSJPY 3,055 ( USD 19.38 )
-
CONDOR
tdf5112 Small MediumJPY 1,324 ( USD 8.39 )
-
SHADE
SPECIAL COLLABORATION Takuya Kondo COLLABO T-shirt White LJPY 4,000 ( USD 25.37 )