Darts / 【TRiNiDAD】PRO SERIES Benjamin
SPEC
| Category | Soft-tip Darts(brass) |
|---|---|
| Maker | TRiNiDAD |
| Materials | Brass |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Mulch Cut |
| Length | 50.8mm |
| Weight (barrel Only) | 7.3g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.25mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Benjamin Darsch Model Items
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )
Recently checked items
-
COSMO DARTS
csc0104 BlackJPY 6,265 ( USD 39.74 )
-
COSMO DARTS
csc0113 RedJPY 2,074 ( USD 13.15 )
-
COSMO DARTS
csc0123 PurpleJPY 6,160 ( USD 39.08 )
-
MONSTER
BEAST STEELJPY 9,574 ( USD 60.74 )
-
COSMO DARTS
csc0034 PurpleJPY 4,170 ( USD 26.45 )
-
TARGET
Pro Player Stone Colin Lloyd STEEL 23g 121850JPY 11,509 ( USD 73.01 )