Darts / 【TARGET】ROB CROSS model 80 BLACK steel 22g 190009
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 51.5mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Maximum Diameter | 6.45mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
The 2019 World Champion, Rob Cross, has created the
Perfectly designed tungsten 80% barrel!
Specifications
Material:80% Tungsten
Length:51.5mm
Maximum Diameter:6.45mm
Barrel Weight:22.0g
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
ROB CROSS Model Items
-
TARGET
ROB CROSS Model BLACK EDITION SWISS POINT 24g 190211JPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
TARGET
ROB CROSS G2 PRO.ULTRA Standard 335660JPY 398 ( USD 2.50 )
-
TARGET
CROSS 95K ROB CROSS MODEL 2BA 210507JPY 18,800 ( USD 118.44 )
-
TARGET
ROB CROSS VOLTAGE BLACK PIXEL STEEL 21gJPY 15,400 ( USD 97.03 )
-
TARGET
CROSS 95K ROB CROSS MODEL SWISS POINT 21g 190406JPY 18,800 ( USD 118.44 )
-
TARGET
ROB CROSS INK BUNDLE Standard 3set 337410JPY 800 ( USD 5.03 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.10 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.79 )