Darts / 【COSMODARTS】GoldFinger2 Harith Lim Model Steel
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | COSMO DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Spiral Cut , Mulch Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The GoldFinger 2 Steel is the signature model of Singapore's Harith Lim, who has been one of the top players in Asia for many years.
The GoldFinger 2 Steel is based on the GoldFinger 2 soft-tip barrel with modified details.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length:42.0mm
Maximum Diameter:7.0mm
Barrel Weight:18.0g
Standard:Hard
Contents
Barrel×3(1set)
Harith Lim Model Items
-
COSMODARTS
GOLDFINGER 2 Harith Lim ModelJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
COSMODARTS
GoldFinger Harith Lim ModelJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
TARGET
PRIME SERIES HOT SHOT GENERATION 3 HARITH LIM MODEL SWISS POINT 23g 191045JPY 22,800 ( USD 145.07 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Harith Lim Model 2BAJPY 8,800 ( USD 55.99 )
-
TARGET
PRIME SERIES HOT SHOT HARITH LIM Model SWISS POINT 190513JPY 15,000 ( USD 95.44 )
-
COSMODARTS
GoldFinger2 Harith Lim Model SteelJPY 17,600 ( USD 111.98 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )