Darts / 【COSMODARTS】DISCOVERY LABEL Harith Lim Model Steel
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | COSMO DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 46.0mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Maximum Diameter | 7.3mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
This barrel is a combination of a royal Torpedo style outline and cuts that have been used on Harith's previous models.
The entire surface of the barrel is cut so it can be used with any grip type.
■Specifications
Material: 90% Tungsten
Overall length: 46.0mm
Maximum diameter: 7.3mm
Barrel weight: 21.0g
Standard: Hard
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Fit x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Harith Lim Model Items
-
TARGET
PRIME SERIES HOT SHOT GENERATION 3 HARITH LIM MODEL SWISS POINT 23g 191045JPY 22,800 ( USD 143.47 )
-
COSMODARTS
GoldFinger 3 Harith Lim Model SteelJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
TARGET
PRIME SERIES HOT SHOT GENERATION 3 HARITH LIM MODEL SWISS POINT 25g 191046JPY 22,800 ( USD 143.47 )
-
COSMODARTS
GoldFinger Harith Lim ModelJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
COSMODARTS
GoldFinger2 Harith Lim Model SteelJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
TARGET
PRIME SERIES HOT SHOT HARITH LIM Model 2BA 210364JPY 15,000 ( USD 94.39 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )