Darts / 【G's DARTS】UMA Yuma Ike Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | G's DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 41.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
UMA
It is renewed from the previous work "LAC Ⅱ".
The most important thing is to strengthen the grip part.
The taper of the rear part is made gentle to express the sense of unity with the shaft.
The main grip section has been designed with fine bumps for a better fit.
The weight has been shifted from 17.5g to 16g.
It is renewed so that you can throw for a long time without getting tired and can show your original power without relying on the weight too much.
The design is also packed with care.
The motif is Sado, which is also his hometown.
Her love for nature and her hometown was expressed in the package.
Specifications
Material: 90% tungsten
Length:41.0mm
Maximum diameter:7.2mm
Barrel Weight:16.0g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
JOKER DRIVER
NEXUS14 VEGAS CenterJPY 27,500 ( USD 174.97 )
-
L-Flight
PRO Adrian Gray Model ver.2 Shape blackJPY 990 ( USD 6.29 )
-
TRIPLEIGHT
trd1013 Tungsten 90% TorpedoJPY 9,219 ( USD 58.65 )
-
Harrows
VIVID BLUE Steel 23gRJPY 3,500 ( USD 22.26 )
-
Zaoral
Recovery Necklace Red/Black SJPY 11,000 ( USD 69.98 )
-
OUTLINE
TOTTE BlueJPY 1,018 ( USD 6.47 )