Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE CT type Assegais Leonard Gates Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 58.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.3mm |
| Center Of Gravity | Front , Center |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The first A-Flow model for Leonard Gates, who is active on the world stage.
From the front of the barrel to the back, we adopted the traditional double ring cut, and then boldly added 10 vertical cuts.
The last part of the barrel is the Earl Square Cut which has been used in many barrels in recent years.
This 58.0mm long straight barrel has a stable grip and a solid cut that keeps the power of the throw in check.
Specifications
Material : Tungsten90
Length : 58.0mm
Maximum Diameter : 6.3mm
Weight : 17.5g(Barrel only)
Contents
Barrel x 3 (1 Set)
LARO Shaft x 3 (1 set)
Premiume Lippoint Tips x 3 (1 set)
Dee.flight x 3 (1 set)
Leonard Gates Model Items
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK Assegais2 Leonard Gates Model 2BAJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE Assegais Leonard Gates Model steelJPY 11,999 ( USD 75.60 )
-
L-Flight
flf2221 KiteJPY 764 ( USD 4.80 )
-
L-Flight
flf2222 Astra ShapeJPY 764 ( USD 4.80 )
-
MONSTER
SOLDIER Leonard Gates Model 2BAJPY 10,695 ( USD 67.38 )
-
L-Flight
EZ Leonard Gates Model ver.3 Standard WhiteJPY 820 ( USD 5.17 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )