Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE Assegais Leonard Gates Model steel
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 58.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.5g |
| Maximum Diameter | 6.3mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
The first A-FLOW model for Leonard Gates, who is active on the world stage.
The double ring cut is adopted from the front of the barrel to the back, and 10 vertical cuts are boldly added to it.
The last part of the barrel is the Earl Square Cut which has been used in many barrels in recent years.
This 58.0mm long straight barrel has a stable grip and a solid cut that keeps the power of the throw in check.
Specifications
Material : Tungsten90
Length : 58.0mm
Maximum Diameter : 6.3mm
Weight : 20.5g(including point)
Set contents
Barrel x 3 (1 set)
LARO Shaft x 3 (1 set)
Premiume Lippoint Tips x 3 (1 set)
Dee.flight x 3 (1 set)
Leonard Gates Model Items
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK Assegais2 Leonard Gates Model SteelJPY 15,800 ( USD 100.52 )
-
MONSTER
SOLDIER Leonard Gates Model 2BAJPY 10,695 ( USD 68.04 )
-
MONSTER
SOLDIER II LEONARD GATES Model STEELJPY 12,018 ( USD 76.47 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE Assegais Leonard Gates Model steelJPY 11,999 ( USD 76.35 )
-
MONSTER
SOLDIER Leonard Gates Model 2BAJPY 10,695 ( USD 68.04 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE CT type Assegais Leonard Gates Model 2BAJPY 14,800 ( USD 94.17 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )