Darts / 【SYLAR PROJECT.】Jonny ULTIMATE 2020 Kenichi Ajiki model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Sylar Project |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 39.5mm |
| Weight (barrel Only) | 18.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 159.04 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/19 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Jonny ULTIMATE 2020
The latest in the Jonny series, which has produced a number of great machines.
This is the final form of the Jonny series, which has been crafted with great care and attention to detail.
It is made with a lot of ingenuity of the details created in the last 10 years.
A sense of security with a grip that never wavers and straight-line performance that can be absolutely trusted.
Many of the Jonny series have been appreciated by many darts players and continue to be to this day.
Experience the outstanding balance and ease of use.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length:39.5mm
Maximum diameter:7.4mm
Barrel Weight:18.5g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Kenichi Ajiki Model Items
-
COSMODARTS
Kenichi Ajiki Kenichi Ajiki Model SteelJPY 17,600 ( USD 110.66 )
-
Harrows
JONNY Kenichi Ajiki ModelJPY 14,080 ( USD 88.52 )
-
SYLAR PROJECT.
JONNY TYPE3 REBORN 2020 KENICHI AJIKI MODELJPY 10,500 ( USD 66.02 )
-
SYLAR PROJECT.
JONNY TYPE4.5 REBORN 2020 KENICHI AJIKI MODELJPY 10,500 ( USD 66.02 )
-
Fit Flight Air
Kenichi Ajiki Model Standard DblackJPY 970 ( USD 6.09 )
-
SHADE
Kenichi Ajiki Model T-SHIRT 2020 LJPY 3,900 ( USD 24.51 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.91 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.77 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.82 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.23 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.66 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.66 )
Recently checked items
-
SHADE
George Nishitani COLLABORATION T-SHIRT 2024 Black XLJPY 4,000 ( USD 25.14 )
-
TARGET
PRIME SERIES XENO MOTOMU SAKAI Model 2BA 210838JPY 22,800 ( USD 143.36 )
-
SHADE
Mikuru Suzuki COLLABORATION T-SHIRT 2024 Black XLJPY 4,000 ( USD 25.14 )
-
SHADE
George Nishitani COLLABORATION T-SHIRT 2024 Black MJPY 4,000 ( USD 25.14 )