Darts / 【one80】Strike 05 Steel 24g
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 49.7mm |
| Weight (barrel Only) | 24.0g |
| Maximum Diameter | 7.7mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The fifth model in the Strike range, a simple ring cut in different sizes to give the player the best sensation.
Specifications
Material: 80% Tungsten
Barrel weight: 24.0g
Length: 49.7mm
Maximum diameter:7.7mm
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
DMC
Maverick Tomonari SP2 Tomonari Kurokawa model SteelJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
FLAGS
T-Shirts Standard White XXXLJPY 3,900 ( USD 24.81 )
-
PICPIN
Kafunsho EJPY 500 ( USD 3.17 )
-
one80
Emorite 04 Steel 25gJPY 12,100 ( USD 76.98 )
-
TARGET
AGORA VERDE AV34 steel 24g 100229JPY 11,510 ( USD 73.23 )
-
PICPIN
Cosmo AJPY 770 ( USD 4.89 )