Darts / 【G's DARTS】Feliz 3 Chizuko Nishimaki Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | G's DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Feliz III
After 3 years, Nishimaki's new model [Feliz III]!
The model was changed to 45mm long type so that you can hang your finger on the whole barrel!
By placing the center of gravity slightly forward, it is easy to fly even with light power, enabling a refined release.
The grip area consists of two patterns of large and small ring cut while maintaining a gentle taper.
The mid-rear section has fine bumps to increase the ease of push off without disturbing the grip.
In addition, the barrel end has a fine shark cut.
This makes it easy to use for those who grip near the shaft.
The new [Feliz III] that shows a variety of faces at the grip point
Please try it in your hand.
Specifications
Material: 90% tungsten
Total length:45.0mm
Maximum diameter:7.4mm
Barrel Weight:18.0g
Standard:2BA
Center of Gravity:Semi-Front
Contents
Barrel x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
Harrows
RYAN SEARLE Model 2BA 18gJPY 24,200 ( USD 153.97 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TARGET
CULT 02 Swiss Point Steel 26g 190204JPY 13,000 ( USD 82.72 )
-
DMC
Hawk 18gJPY 35,200 ( USD 223.97 )
-
DARTSLIVE
SUPER DARTS2024 × DARTSLIVE PLAYER GOODS Nobuhiro YamamotoJPY 5,000 ( USD 31.81 )
-
Zaoral
Recovery Necklace White/Silver LJPY 11,000 ( USD 69.98 )