Darts / 【UNICORN】CODE Jelle Klaasen Model Steel 24g No.06052
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | unicorn |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Constriction |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.7mm |
| Weight (barrel Only) | 24.0g |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
≪CODE PLAYER MODEL
CODE PLAYER MODEL expresses a player's name by the tick which used Morse code.
It is the same specification as each player model, and the pattern of the tick is changed to CODE specification respectively.
It has a great look and a new feel.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length:45.7mm
Maximum diameter:7.4mm
Barrel Weight:24.0g
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 12 (4 sets)
Shaft x 9 (3 sets)
Jelle Klaasen Model Items
-
one80
Jelle Klaasen Model 80 2BA 19gJPY 13,200 ( USD 83.98 )
-
L-Flight
EZ Jelle Klaasen Model ver.4.1 Standard Clear WhiteJPY 990 ( USD 6.29 )
-
UNICORN
S/T WORLD CHAMPION TUNGS JELLE KLAASEN 24G No.29007JPY 14,055 ( USD 89.43 )
-
L-Flight
PRO Jelle Klaasen Model ver.4 Standard whiteJPY 990 ( USD 6.29 )
-
one80
Jelle Klaasen Model 80 Steel 24gJPY 13,200 ( USD 83.98 )
-
UNICORN
S/T WORLD CHAMPION TUNGS JELLE KLAASEN 22G No.29006JPY 14,055 ( USD 89.43 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )