Darts / 【one80】Tom Yang model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Shark Cut , Wing Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.6mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Tom Yang signature barrel emperor, coated with gold color.
The back of the barrel is shark cut to secure the hold and release feel of the barrel.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Barrel Weight: 17.0g
Overall Length:48.0mm
Maximum Diameter:6.6mm
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Tip x 3 (1 set)
Tom Yang Model Items
-
【one80EMPEROR2 TOM YANG MODEL 2BA 19g JPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
【one80EMPEROR2 TOM YANG MODEL Steel 23g JPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
one80
ORCA MAYA SEKINE MODEL No.5JPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
【one80EMPEROR2 TOM YANG MODEL 2BA 21g JPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
one80
ORCA MAYA SEKINE MODEL 2BAJPY 12,100 ( USD 76.14 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )