Darts / 【one80】ORCA MAYA SEKINE MODEL No.5
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Pixel cut , Mulch Cut |
| Length | 43.5mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Standard | NO.5 |
| Maximum Diameter | 7.8mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Sekine's first signature barrel.
It has double color coating, front is chameleon color and rear is blue color.
The rear is blue color.
The maximum diameter is 7.8mm and the length is 43.5mm.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Barrel weight: 19.0g
Length: 43.5mm
Maximum diameter:7.8mm
Standard:No.5
Contents
Barrel x3(1set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Tip x 3 (1 set)
Tom Yang Model Items
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
Recently checked items
-
Winmau
Prism Zeta Flights Standard BlueJPY 357 ( USD 2.24 )
-
Winmau
Prism Zeta Flights Standard GrayJPY 357 ( USD 2.24 )
-
Winmau
PPETER MANLEY 85% STEEL 21g No.1051JPY 7,945 ( USD 49.99 )
-
Winmau
PPETER MANLEY 85% STEEL 19g No.1051JPY 7,945 ( USD 49.99 )
-
unicorn
PURIST2 TUNGSTEN Phil Taylor 18g No3109JPY 5,657 ( USD 35.59 )