Darts / 【G's DARTS】DELSOL III Tomoya Tsumura Model Steel
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | G's DARTS |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , delta cut , Mulch Cut |
| Length | 46.0mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
The remarkable DELSOL III is now available as a STEEL model!
The stability of the grip is intact.
The WEIGHT is adjusted by 1g to match the steel.
The curve of the front part and
Such as the cut of the front part to be aware of stacking.
It was designed to be easy to throw even with steel.
This model can be used without stress.
Please try it in your hand.
Specifications
Material: 80% tungsten
Length:46.0mm
Maximum diameter:7.0mm
Barrel Weight:21.0g
Standard:Hard
Contents
Barrel×3(1set)
Tomoya Tsumura Model Items
-
GRRM
BINGINSJPY 10,695 ( USD 68.04 )
-
L-Flight
EZ Tomoya Tsumura Model 2023 CHAMPION Shape MIXJPY 990 ( USD 6.29 )
-
L-Flight
EZ Tomoya Tsumura Model 2023 CHAMPION Standard BlackJPY 990 ( USD 6.29 )
-
L-Flight
PRO Tomoya Tsumura Model 2023 CHAMPION Shape MIXJPY 990 ( USD 6.29 )
-
GRRM
BINGINS Black LimitedJPY 13,240 ( USD 84.24 )
-
G's DARTS
DELSOL Tomoya Tsumura Model STEELJPY 10,800 ( USD 68.71 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
CAMEO
DRESS SLEEVE WOODY DARK WHITEJPY 2,017 ( USD 12.82 )
-
GRRM
CALIFORNIA Laguna Eri Sakamaki ModelJPY 10,499 ( USD 66.80 )
-
Edge Sports
Duralumin eds0123 ClearJPY 1,027 ( USD 6.53 )
-
DMC
Falcon2 20gJPY 35,200 ( USD 223.97 )
-
TARGET
RAW POWER Titanium Shaft G11 Short 380330JPY 2,979 ( USD 18.95 )
-
S4
Niraikanai 2.4JPY 15,400 ( USD 97.98 )